Skip to main content

Domowa tortilla ze szpinakiem i kminem rzymskim

IMG_5482

W przerwie pomiędzy świątecznymi wypiekami chciałabym Wam pokazać wyjątkowo prosty do wykonania przepis na domową tortillę. To z czym ją podacie to już od Waszej wyobraźni zależy. Ja ją uwielbiam z domowym hummusem, prażoną ciecierzycą i sokiem z cytryny!

IMG_5476

Skład:

(przepis na 6-8 sztuk)

1,5 szklanki mąki

50 g świeżego szpinaku

1/4 szklanki mleka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

1 łyżka kminu rzymskiego

IMG_5425

A oto jak to zrobić:

  1. Mąkę z proszkiem do pieczenia i solą przesiewamy do miski. Ciepłe mleko miksujemy w blenderze z  liśćmi szpinaku, następnie przelewamy do mąki. Dodajemy kmin rzymski i zagniatamy ciasto przez kilka minut do otrzymania jednolitej masy (możemy dosypać mąki, jeżeli uznamy, że ciasto jest zbyt kleiste). Ciasto owijamy w folię i umieszczamy do lodówki.
  2. Na lekko oprószonej stolnicy lub blacie kuchennym formujemy z ciasta niewielkie kulki. Ciasto rozwałkowujemy na bardzo cienkie placki (możemy przyłożyć talerz i wykroić idealne placki). Tak przygotowany placek przypiekamy na rozgrzanej patelni – bez tłuszczu – po 30 sekund z każdej strony. Tortille podajemy na ciepło!

Komentarz: Tortille podałam z hummusem – przepis niebawem ukaże się na blogu. Ugotowaną ciecierzycę podprażyłam na suchej patelni ze szczyptą mielonego chili.

IMG_5429

IMG_5451

Na lekko oprószonej stolnicy lub blacie kuchennym formujemy z ciasta niewielkie kulki. Ciasto rozwałkowujemy na bardzo cienkie placki (możemy przyłożyć talerz i wykroić idealne placki). Tak przygotowany placek przypiekamy na rozgrzanej patelni – bez tłuszczu – po 30 sekund z każdej strony.

IMG_5472

drewniana łyżeczka i talerz – czary z drewna // talerz – spiek ceramiczny // len – H&M home

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na instagramie

10 Odpowiedzi do “Domowa tortilla ze szpinakiem i kminem rzymskim”

  1. Jak długo Tortille powinny być w lodówce? Jak długo można je przechowywać? Ile Tortille wychodzi z tych proporcji?

  2. Wygląda świetnie :D
    Zastanawia mnie tylko, dlaczego należy podawać na ciepło (było to podkreślone wykrzyknikiem)? Wiadomo, że większość rzeczy najlepiej smakuje na ciepło (sama jem ciepłe rzeczy na śniadanie, obiad, kolacje a często również na podwieczorek), ale chętnie zabrałabym taką tortillę na uczelnię w formie drugiego śniadania.
    Będę wdzięczna za odpowiedź :)

    • Moje tortille najlepsze były właśnie na ciepło. Przede wszystkim one generalnie są twarde i nie dają się zwijać, a gdy wystygną, dosyć trudno je ugryźć ;) Ale są PRZEPYSZNE i naprawdę warto je zrobić. I koniecznie z hummusem, jak proponuje Zosia :D

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.